Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

Co dzieci wiedzą, a czego mogą nauczyć się o dzikich zwierzętach - "Zuzia idzie do zoo" Liane Schneider

dosia1331

Ostatnio na moim blogu pojawiło się sporo książek dla dzieci w różnym przedziale wiekowym, ale dziś mam coś dla maluchów, książkę do czytania i w dużej mierze do oglądania. Jestem pewna, że książeczka spodoba się dzieciom, które lubią zwierzęta.

DSCN5886

"Zuzia idzie do zoo" to bogato ilustrowana książka opowiadająca o dziewczynce, która wraz ze swoją klasą wybiera się na pierwszą szkolną wycieczkę do zoo. Dzieci są bardzo podekscytowane i każde z nich ma swoje wyobrażenie o tym miejscu, dzielą się uwagami na temat zwierząt, które tam zobaczą i nie mogą się doczekać, kiedy poznają mieszkańców ogrodu zoologicznego. Nadchodzi wreszcie dzień wycieczki. Tuż za wejściem do zoo czeka na dzieci pan Lorenc, który będzie ich przewodnikiem. Dzieci są zachwycone, bo z bliska mogą zobaczyć zwierzęta, a na dodatek udaje im się trafić na porę karmienia surykatek, których wielkim przysmakiem są żywe dżdżownice. Ale oprócz sympatycznych surykatek w zoo mieszkają jeszcze inne zwierzęta, lamy, lwy, zebry, słonie, hipopotamy, o których dzieci wiele się dowiedzą, a na pytanie, po czym mama zebra poznaje swoje dziecko, odpowiedzą bez najmniejszego problemu.

"Zuzia idzie do zoo" Liane Schneider to książka edukacyjna, przeznaczona dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, ale śmiało mogę stwierdzić, że na pewno spodoba się również młodszym dzieciom, zwłaszcza małym miłośnikom zwierząt. Moja córka jest książką zachwycona, przede wszystkim ilustracjami. Czytałyśmy ją już kilka razy, a jej małe rączki wertowały książeczkę w poszukiwaniu lwów i słoni.

DSCN5893

Książka Liane Schneider ukazała się nakładem Wydawnictwa "Media Rodzina" w serii "MĄDRA MYSZ", w której znajdują się książeczki objaśniające dzieciom świat. Książki są numerowane, więc z łatwością można skompletować całość. Na uwagę zasługuje ładne wydanie i poręczny format, odpowiedni dla małych rączek dziecka.

Gorąco polecam małym miłośnikom literatury i zwierząt :)

Do miłego zaczytania!

Autor: Liane Schneider
Tytuł: "Zuzia idzie do zoo"
Ilustracje: Eva Wenzel-Burger
Oprawa: miękka
Ilość stron: 24
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo "Media Rodzina"

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • atojaxxl

  Seria z "Zuzią" jest mi bardzo dobrze znana, albowiem mam wnuczkę Zuzię i kupuję dla niej wszystko, co ma w tytule to imię. Zuzia często zabiera swoje "Zuzie" do przedszkola i tam panie czytają dzieciom. Potwierdzam: bardzo ciekawa seria, o wysokich walorach edukacyjnych i z kapitalnymi ilustracjami.

 • dosia1331

  Ja mam małą Zosię, która zachwyca się przede wszystkim ilustracjami, bo maleństwo z tej mojej córci jeszcze, ale czytamy i podziwiamy piękne obrazki :)

 • Gość: [Zwykła Matka] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Czytałam córci kilka części Zuzi - mnie się średnio podoba, ale jej owszem, a w koncu to jej własnie ma się podobać ;)

 • dosia1331

  Tak, dziecko jest najlepszym recenzentem, ale i tak najważniejsze jest czytanie i czas spędzony z maluchem, to z pewnością zaprocentuje w przyszłości!

 • Gość *.dsl.dynamic.t-mobile.pl

  Seria jest ciekawa, ale raczej dla nieco starszych dzieci, słownictwo w tych książeczkach jest czasem trochę za trudno i zbyt specjalistyczne, wiem, bo czytałam moim Maluszkom w przedszkolu :)

 • dosia1331

  Czytać można już maleńkim dzieciom, więc nie ma problemu, dzieci i tak największą uwagę przywiązują do ilustracji :) Pozdrawiam serdecznie!

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci