Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

Tajemniczy i pachnący lasem "Duch z butelki" Evy Susso

dosia1331

Pewnego dnia dwóch sympatycznych chłopców Uno i Mati wybrało się na pchli targ. Zakupy okazały się udane, do domu trafiło sześć rzeczy, które ich zdaniem były najciekawsze, w tym niebieska butelka. Po odkorkowaniu butelki okazało się, że od czterech tysięcy lat był w niej uwięziony pewien duch o imieniu Humbaba, czyli strażnik cedrowego lasu, który w ramach wdzięczności za zwróconą wolność obiecuje spełnić trzy życzenia chłopców.

DSCN5918

Trudno nie dopatrywać się w tej historii podobieństwa do "Aladyna i czarodziejskiej lampy" z "Baśni z tysiąca i jednej nocy", jednak "Duch z butelki" Evy Susso to opowieść dla dzieci i tak też została przedstawiona, nie jest to zatem wariacja, a jedynie wykorzystanie motywu. Życzenia chłopców są typowymi dziecięcymi marzeniami, więc musi być przygoda, zabawa i mnóstwo słodyczy. Ta książka pokazuje, jak prosty i nieskomplikowany jest świat dziecka, jak niewiele potrzeba do szczęścia, a zaklęcie "ANZU ARURU APSU" stanie się przepustką do wielkiej przygody.

Autorem ilustracji jest Benjamin Chaud, ten sam, który stworzył ilustracje do książki "Żegnaj, Skarpetko!". Mój syn od razu zauważył charakterystyczną kreskę autora i stwierdził, że rysunki w obu książkach są bardzo podobne, zwłaszcza wizerunki dzieci.

DSCN5914

"Duch z butelki" to piękna, kolorowa książka dla dzieci, którą czyta i ogląda się z dużą przyjemnością. Muszę pochwalić "Zakamarki" za bardzo staranne wydania książek, czyli twardą oprawę, ładny i trwały papier oraz zszywane strony, co w przypadku lektur dla dzieci jest szczególnie ważne.

Prosty, ciekawy tekst, świetne ilustracje i przygoda, czyli wszystko to, co dzieci lubią w książkach najbardziej.

Gorąco polecam "zakamarkowe" książki!

Do miłego zaczytania :)

Autor: Eva Susso
Tytuł: "Duch z butelki"
Ilustracje: Benjamin Chaud
Oprawa: twarda
Ilość stron: 28
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo "Zakamarki"

 

 

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci