Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

"Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki", czyli kilka słów o książce, która powstała z tęsknoty :)

dosia1331

DSCN00831

Wszyscy mamy ulubionych bohaterów, którzy są dla nas ważni z różnych powodów. Bywa, że koniec książki trochę nas smuci, bo chętnie czytalibyśmy dalej.  Okazuje się, że nawet pisarze tęsknią za wykreowanymi przez siebie postaciami i dlatego decydują się na kontynuację ich losów. Grzegorzowi Kasdepce tak brakowało detektywa Pozytywki, że koniecznie musiał dowiedzieć się, co słychać u tego bohatera. Tak powstała kolejna książka o detektywie Pozytywce, ale... bez detektywa Pozytywki. Brzmi dziwnie? Niestety, to prawda. Pozytywka zniknął, wyparował, ślad po nim zaginął, nie ma go w swoim biurze itp. itd. Na dodatek sąsiedzi zgodnie potwierdzają, że od dłuższego czasu nie mieli przyjemności rozmawiać z detektywem i obawiają się, że mogło stać się coś złego. Tylko co? Jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne hipotezy, ale nie przynoszą żadnego rozwiązania. Czy jesteście ciekawi, co tak naprawdę się stało i właściwie, gdzie jest Pozytywka? Jeżeli tak, to koniecznie sięgnijcie po książkę.

DSCN0110

"Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki" to bardzo ciekawa historia, dowcipna i na dodatek wymagająca od dziecka spostrzegawczości, umiejętności łączenia faktów, logicznego myślenia. Krótko mówiąc, młodzi czytelnicy muszą trochę pogłówkować, czytać ze zrozumieniem i zwracać uwagę na szczegóły. Należy czytać bardzo uważnie, by przypadkiem nie przeoczyć jakichś wskazówek i śladów, które posłużą do rozwiązania zagadek.

Książka składa się z ośmiu rozdziałów, które są jednocześnie ośmioma zagadkami. Do dzieła, miłej zabawy!

A tak na marginesie - rewelacyjne ilustracje.

Moja ocena: 4,5/6

Autor: Grzegorz Kasdepke
Ilustracje: Piotr Rychel
Tytuł: "Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki"
Oprawa: twarda
Ilość stron: 77
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo "Nasza Księgarnia"

 

 

 

Komentarze (12)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Kasia B] 178.239.9.*

  A mi w tej książce najbardziej podobają się ilustracje.

 • Gość: [cytrynowe drzewo] *.dsl.dynamic.t-mobile.pl

  Ładnie opisane, w przyszłości na pewno sięgnę! :)

 • Gość 185.170.200.*

  uwielbiam książki Grzegorza Kasdepke. Są ciekawe a dzieciaki je uwielbiają. Polecam wszystkie jego ksiązki.

 • dosia1331

  My też uwielbiamy jego książki, mądre, dowcipne i przede wszystkim gwarantujące dobrą zabawę. Polecamy z całego serca :)

 • Gość: [Chytra Sztuka] *.toya.net.pl

  Na świetlicy dzieci uwielbiały po-czytanki z Detektywem Pozytywką

 • Gość: [Oczytany Facet] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Sympatia do bohatera żywiona przez jego twórcę? Tak bywa. Pewniejsze jest jednak stwierdzenie że to barak gotówki, a jeszcze bardziej prawdopodobne że umowa wydawnicza zmusza do napisania kolejnej części. Ilustracje brzydkie. Jak z kreskówki.

 • dosia1331

  Te "kreskówkowe" ilustracje dodają uroku, a to czy książka powstała z braku pieniędzy, czy też umowa wiążąca autora z wydawcą wymagała od niego napisania kolejnej książki, nie ma dla mnie znaczenia. To jeden z najciekawszych polskich autorów książek dla dzieci.

 • Gość: [Ewelina Pozytywny dom ] *.adsl.inetia.pl

  Książka wygląda bardzo zachecająco, ale nie wiem, czy moje dzieci nie są zbyt małe. Nada się dla 3,5-latki?

 • dosia1331

  Przykro mi, ale nie. To książka dla starszych dzieci, 7-8 lat :)

 • Gość: [agab] *.hsoit.pl

  Moje dzieci uwielbiają Detektywa Pozytywkę, zaczęliśmy czytać kiedy mieli 5 lat, niektórych zagadek nie byli w stanie sami rozwiązać ale przynajmniej czegoś nowego się dowiedzieli, Tajemnicze zniknięcie już zamówione, czekam na dostawę, mam nadzieję, że będzie równie ciekawa jak pozostałe

 • dosia1331

  To świetnie, mojemu synowi książka bardzo się spodobała. Uwielbia zadania na spostrzegawczość, więc miał zajęcie, a ja słuchałam, jak czyta :)

 • ewqu

  My musimy jeszcze dorosnąć do książki, bo córcia ma dopiero 4 latka, ale na pewno zapamiętam ją po tej recenzji

Dodaj komentarz

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci