Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

Kolejna odsłona serii Frances Watts, czyli "Krzysia i ptasie kłopoty"

dosia1331

Kto nie zna Krzysi i jej przygód, niech czym prędzej nadrabia czytelnicze zaległości, bo trudno przejść obojętnie obok niezwykle mądrej, rezolutnej i przede wszystkim bardzo dzielnej dziewczynki, która mieszka w zamku i jej największym marzeniem jest zostać Strażniczką Mieczy. Póki co jest kuchenną, ale to zajęcie nie należy do jej ulubionych, bo Krzysia ma zupełnie inne zainteresowania i uwielbia przyglądać się rycerzom podczas ćwiczeń. Dziewczynka podziwia ich zręczność, siłę i waleczność, chciałaby być taka, jak oni. Czy los się do niej uśmiechnie i spełnią się marzenia Krzysi? Czy wbrew panującym regułom dziewczynka dostąpi zaszczytu objęcia tak ważnego stanowiska... Tak pisałam o pierwszym tomie serii Francess Watts prawie rok temu, ale Krzysia towarzyszy nam bardzo często i zdążyłyśmy się z nią bardzo zaprzyjaźnić. Opowieści australijskiej pisarki należą do ulubionych lektur mojej córki i właściwie nie ma dnia, żebyśmy nie czytały albo nie przeglądały którejś części, zwłaszcza że bardzo podobają nam się również ilustracje. Niezmiernie ucieszyła nas wiadomość o ukazaniu się kolejnej książki, czyli "Krzysia i ptasie kłopoty".

DSCN0332__kopia1

Zbliżają się urodziny lady Beaty. Nad przygotowaniami do uroczystości czuwa sir Walter i w związku z tym wszyscy mają sporo na głowie. Krzysia w pocie czoła ćwiczy strzelanie z łuku, jeździ konno, nie zapomina również o fechtunku, bo weźmie udział w różnych konkursach, więc musi być w doskonałej formie. Zadanie do wykonania miał otrzymać również gołąb, ale nigdzie nie można go znaleźć. Gdzie podział się gołąb i jaka atmosfera będzie towarzyszyła wielkiej fecie? Przekonajcie się sami.

Charyzmatyczna bohaterka, ciekawa, dynamiczna fabuła, świetne ilustracje, duża czcionka, poręczny format i kilka innych zalet serii z pewnością zostanie dostrzeżonych przez małych czytelników. Dodam tylko, że czyta się bardzo dobrze, a najlepszą rekomendacją niech będzie fakt, że moja córka postanowiła spać z książką :)

Zainteresowanym podaję tytuły, które ukazały się w serii:
"Krzysia i tajemnica mieczy",
"Krzysia i intryga z trucizną",
"Krzysia i oblężenie zamku",
"Krzysia i turniejowe turbulencje",
"Krzysia i potworny psotnik",
"Krzysia i ptasie kłopoty".
 
Moja ocena: 5/6
 
Autor: Frances Watts
Ilustracje: Gregory Rogers
Oprawa: miękka
Ilość stron: 113
Rok wydania: 2017
Wiek: 6 - 9 lat
Wydawnictwo Literówka

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Mag] 94.243.69.*

  Chętnie Krzysię poznamy Jawi się wspaniale

 • dosia1331

  Polecam, to świetna lektura dla dzieci :)

 • Gość: [Klaudia J] *.finemedia.pl

  To jak dziecko chce już z książeczką zasypiać, to musi to być naprawdę wyjątkowa lektura!

 • Gość: [Zwykła Matka] *.aerostrada.com.pl

  Ano my nie znamy, ale chetnie poznamy :)

 • dosia1331

  Sama jestem zaskoczona, ale Krzysia naprawdę bardzo podoba się mojej córce, upatrzyła sobie tę lekturę i bardzo często zaglądamy.

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci