Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

Przedpremierowo - "Rok na wsi" Magdalena Kozieł-Nowak

dosia1331

DSCN0361

W biblioteczce mojej córki jest już "Rok w lesie" i "Rok w przedszkolu". Obie książki należą do jej ulubionych i z ogromną przyjemnością włączamy je do codziennej zabawy. Bardzo czekałyśmy na kolejną odsłonę serii, czyli "Rok na wsi" i uprzejmie donosimy, że książka jest cudowna!

"Rok na wsi" to dwanaście rozkładówek przedstawiających gospodarstwo agroturystyczne Basi i Piotra Listków. W pracy pomagają im dzieci, czyli Tymek, Maja i Franek oraz babcia Hela i pan Józek. Wszyscy mają ręce pełne roboty, zwłaszcza że praca w polu nie należy do łatwych, a oprócz tego trzeba zająć się również zwierzętami. Poza tym dwa razy w roku gospodarstwo odwiedzają letnicy. Na dwunastu rozkładówkach można obserwować, jak zmienia się życie na wsi ze względu na porę roku, niektóre z różnic można dostrzec na pierwszy rzut oka, inne wymagają większej spostrzegawczości. Książka zawiera dwie dodatkowe plansze, czyli prezentację bohaterów oraz zabawę interaktywną. Niekwestionowanym atutem publikacji są ilustracje Magdaleny Kozieł-Nowak, kolorowe, dynamiczne i zabawne obrazki z pewnością spodobają się małemu miłośnikowi literatury. Dziecko ma okazję poznać kolejne miesiące, zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie i tworzyć własne opowieści na podstawie poszczególnych kadrów gospodarstwa agroturystycznego. 

DSCN0366

Zabawa i nauka - idealne połączenie!

PREMIERA: 14 czerwca 2017 r.

Moja ocena: 6/6

Tytuł: "Rok na wsi"
Ilustrator: Magdalena Kozieł-Nowak
Oprawa: twarda
Ilość stron: 28
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo "Nasza Księgarnia"

Komentarze (11)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Darina z Pozytywne Wychowanie] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Książka wygląda pięknie i już mam na nią apetyt. Mamy i czytamy "Rok w mieście", "Rok w lesie" i "W poszukiwaniu niebieskiej marchewki". Idealne pozycje do ćwiczenia spostrzegawczości nie tylko przez dzieci :)

 • dosia1331

  Nie mamy "Roku w mieście", ale na pewno dołączymy do kolekcji, bo książki są absolutnie cudowne i pięknie wydane.

 • Gość: [Zaczytana do samego rana] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Wszystkie książki tej serii są świetne i piękne. Moja córka jest już za duża na takie książki, ale przeglądała każdą i bardzo jej się podobały :-).

 • dosia1331

  To książki dla dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać, ale za to mogą uczyć się opowiadania, bo każda ze stron wymaga od nich nie tylko spostrzegawczości i logicznego myślenia, ale też umiejętności opowiadania. Bardzo fajna propozycja dla młodszych dzieci :)

 • Gość: [Ela primipiatti.pl] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Mamy rok w mieście, ale mój starszak chyba dorasta, bo coraz rzadziej po nią sięga

 • dosia1331

  Moja córka jest w takim wieku, że jeszcze się trochę serią pocieszymy :)

 • bookendorfina

  Pamiętam, jak chętnie moje dzieci sięgały po książeczki opisujące życie na wsi, wszystko je tak bardzo ciekawiło, jako mieszkańcy miast wiele mogły się dowiedzieć o różnym od ich codziennym życiu, cyklach w gospodarstwie, zwierzętach i urokach natury. :)

 • dosia1331

  Tak, miastowe dzieci z pewnością chętnie zapoznają się z książką. Mój syn też bardzo lubił tego rodzaju książeczki. Teraz pałeczkę przejęła córka :)

 • Gość: [SielskieM] *.dynamic.chello.pl

  I to jest książka dla dzieci, która mi się podoba :)
  a i anegdotka tu się wpasuje, o tym jak dziecko na pytanie, skąd się bierze mleko odpowiada, że z Tesco. Nie wiem, czy to dobrze, czy niedobrze, akcja miała miejsce w Niemczech...ale czy i nad nami nie wisi groźba lekceważenia prawd najprostszych (w sensie przekazu młodszym i najmłodszym)

 • Gość: [Kasia] *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

  Moje dziecko uwielbia Rok w Lesie i ostatnio się zastanawiałam nad Rokiem na wsi (ten w mieście mnie nie urzekł w żaden sposób, a do Przedszkola mamy jeszcze rok). Dziękuję bardzo za tą recenzję :)

 • dosia1331

  Dziękuję za miłe słowa i oczywiście polecam książkę :)

Dodaj komentarz

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci