Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

Jak zwierzęta widzą człowieka - "Człowiek jaki jest, każdy widzi" Marzena Matuszak

dosia1331

DSCN0605

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak widzą nas zwierzęta? Świat zwierząt nie ma przed człowiekiem większych tajemnic. Znamy wygląd poszczególnych gatunków zwierząt, ich cechy charakterystyczne, miejsce występowania, sposób żerowania i mnóstwo innych ciekawostek. Niedawno w jednej z książek przeczytałam, że tylko morskie głębiny są jeszcze w stanie zaskoczyć człowieka, bo tam być może toczy się bujne życie towarzyskie, póki co nieosiągalne dla ludzkich oczu ze względu na zbyt dużą głębokość, która jest po prostu niebezpieczna. Wracając do pytania zadanego na początku, bardzo ciekawa jestem tego, jak postrzegają człowieka zwierzęta i szkoda, że nie potrafią mówić, bo pewnie wiele byśmy się o sobie dowiedzieli i coś mi się wydaje, że nie byłyby to tylko komplementy. Marzena Matuszak w książce "Człowiek jaki jest, każdy widzi" oddała głos zwierzętom i muszę przyznać, że stworzyła bardzo interesujący obraz tego, kim/czym dla zwierzęcia jest człowiek. Poza tym nadała tej opowieści humorystyczne zabarwienie i naprawdę trudno oderwać się od lektury. Zabawna i niezwykle intrygująca rozmowa toczy się wśród zwierząt na temat człowieka, na dodatek w dość nietypowych okolicznościach przyrody, bo w hotelu prowadzonym przez rodzinę Yetich.

Jak widzą nas zwierzęta, czy jesteśmy dla nich atrakcyjni, czy wręcz przeciwnie? Czy nasz wygląd zewnętrzny jest taki sam w oczach wszystkich zwierząt? Co sądzą o naszym zachowaniu, przyzwyczajeniach i trybie życia, który prowadzimy? Czy jesteśmy dla nich ważni, czy zupełnie zbyteczni? Czy potrafimy żyć w zgodzie? W hotelu "U Yetich" trwa dyskusja na ten temat, więc otwórzcie książkę i poznajcie jej bohaterów. Na pewno wiele się o sobie dowiecie.

Zabawna treść i znakomite ilustracje.

DSCN06061

DSCN06082

Moja ocena: 6/6

Autor: Marzena Matuszak
Ilustracje: Grażyna Rigall
Tytuł: "Człowiek jaki jest, każdy widzi"
Oprawa: twarda
Ilość stron: 56
Rok wydania: 2017
Dwie Siostry

 

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Aga] *.g-net.pl

    Już wiele razy się nad tym zastanawiałam, więc tym bardziej książka wzbudza ciekawość.. Szkoda jednak, że nigdy nie dowiemy się jak jest naprawdę.

  • dosia1331

    Rzeczywiście, szkoda, ale z drugiej strony może jest właśnie tak, jak opisała to autorka książki.

  • Gość: [Ewelina z Gry w Bibliotece] *.imu.intel.com

    Świetny pomysł, świetna perspektywa i swietne ilustracje. Fajnie, że powstają takie publikacje dla dzieciaków...

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci