Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

Opowieść o duchach... "Panda i duchy" Jon J Muth

dosia1331

DSCN0478

Duchy, lampiony, dynie, kostiumy, czy to w ogóle jest odpowiednia lektura na tę porę roku? Przeglądam książkę i ogromne wrażenie robią na mnie przede wszystkim cudowne ilustracje. Żywe, nasycone kolory i wielka dbałość o szczegóły. Nie sposób nie zachwycić się akwarelami i rysunkami wykonanymi tuszem autorstwa Jona J Mutha. Mam ostatnio szczęście do pięknie zilustrowanych książek. Poznaję "Pandę i duchy" razem z dziećmi i wiem, że im również publikacja bardzo przypadła do gustu. Małe rączki córki wertują książkę i zatrzymują się na niektórych obrazkach nieco dłużej. Syn od razu dostrzega, że książka nawiązuje do Halloween. "Cukierek albo psikus?" - żartuje i proponuje wspólną lekturę. Już po kilku stronach wiem, że Jon J Muth nie serwuje czytelnikowi banalnej historii, typowej opowiastki, którą czyta się w ostatni wieczór października, bo odniesienia do Halloween, symbole i popularne motywy w pewnym momencie schodzą na drugi plan. "Panda i duchy" to książka, która łączy współczesność ze starożytnymi naukami zen. Stawia przed czytelnikiem wiele pytań, a co najważniejsze, nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Wyciszająca i niezwykle klimatyczna opowieść ma głębszy sens i na pewno spodoba się czytelnikom w różnym wieku. Początek sugerujący lekką historię, przeradza się w pełną życiowej mądrości przypowieść, która skłania do refleksji i niezwykle zapada w pamięć.

DSCN0508

Na końcu, w "Słowie od Autora", możecie dowiedzieć się, jaka jest geneza książki "Panda i duchy". Na zachętę dodam, że interpretacja tej urokliwej historii o duchach może być początkiem bardzo ciekawej dyskusji.  

DSCN0480

Moja ocena: 5/6
 
Autor: Jon J Muth
Ilustracje: Jon J Muth
Tytuł: "Panda i duchy"
Oprawa: twarda
Ilość stron: 40
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo Debit

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Sztuka Retuszu] *.aircity.pl

  Dzieckiem nie jestem, a sama bym chętnie tę książkę dorwała w swoje łapki :D

 • dosia1331

  Książa absolutnie warta uwagi, więc proszę dorwać w łapki, mam nadzieję, że się spodoba :) Pozdrawiam serdecznie!

 • Gość: [Karolina Jusińska] *.dynamic.chello.pl

  rzeczywiscie piekne ilustracje, ktore przyciagna uwage kazdego dziecka, tylko dlaczego jak widze pandę, to od razu przypomina mi sie bajka Kung Fu Panda :-)

 • Gość: [Grace] *.play-internet.pl

  Wygląda zachęcająco, jak tak dalej pójdzie to córka będzie miała więcej książek niż zabawek :)

 • dosia1331

  Z "Kung Fu Pandą" ta książka nie ma nic wspólnego :) A jeśli chodzi o zastąpienie zabawek książkami, to nie widzę żadnego problemu. Książka może być elementem zabawy, więc zapełniajcie nimi domy. Miłej lektury życzę :)

 • Gość 193.239.136.*

  To co rzuca mi się w oczy to przede wszystkim piękne rysunki! Na pewno przyciągną uwagę dziecka :)

 • dosia1331

  Ilustracje są fenomenalne, mam kiepski aparat, więc nie udało mi się w pełni oddać ich uroku, niestety!

 • Gość: [Slow Fix Blog] *.play-internet.pl

  Tęsknota - z całej puli, ta historia mnie wciągnęła. Muszę koniecznie kupić sobie tę książkę! Dziękuje za podpowiedź!

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci