Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

Urocza opowieść o pokonywaniu lęków - "Kto pocieszy Maciupka?" Tove Jansson

dosia1331

 

DSCN0531

Maciupek jest bardzo małym stworzonkiem. Strachliwy i nieśmiały troll chciałby mieć przyjaciół, kogoś bliskiego z kim mógłby spędzać czas, ale brakuje mu odwagi, by zawrzeć znajomość. Pewnego dnia opuszcza dom i wyrusza w podróż, bo ma już dość życia w samotności. W czasie wędrówki obserwuje inne stworzonka, które świetnie się bawią, mają przyjaciół, są radosne i nie doskwiera im samotność. Mógłby do nich dołączyć, gdyby tylko nie paraliżował go strach przed odezwaniem się do kogokolwiek. Kto pocieszy Maciupka, kto sprawi, że poczuje się lepiej, kto zostanie jego przyjacielem? A może jest ktoś o wiele bardziej samotny niż Maciupek? Troll będzie miał okazję przekonać się, że nie tylko on źle się czuje i cierpi z powodu braku towarzystwa. Dowie się również o tym, że wcale nie jest takim strachliwym stworzeniem i jeśli trzeba potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji. A wszystko zacznie się od znalezionego w butelce listu...

Jeżeli znacie i lubicie opowieści Tove Jansson o Muminkach, to książka "Kto pocieszy Maciupka?" z pewnością przypadnie wam do gustu, zwłaszcza że na jej kartach spotkacie postaci, które pojawiły się w serii książek o sympatycznych Muminkach. Paszczaki, Buka, Włóczykij, Filifionki, Mimbla i inne stworzonka są drugoplanowymi bohaterami opowieści o Maciupku. 

"Kto pocieszy Maciupka?" to nie tylko ciekawa historia i pięknie zilustrowana przez Tove Jansson książka, ale przede wszystkim ważna opowieść o przyjaźni i miłości. Poza tym książka uczy odwagi i pokonywania lęków, z którymi czasem borykają się małe dzieci. Nieśmiałość, niepewność, brak wiary w siebie i obawa przed nawiązywaniem znajomości to ograniczenia, które często uniemożliwiają normalne funkcjonowanie i powodują narastanie problemu, jeśli się go bagatelizuje. Doskonałym wstępem do rozmowy na ten temat może być właśnie książka "Kto pocieszy Maciupka?"

DSCN0533

DSCN0534

Moja ocena: 6/6

Autor: Tove Jansson
Tytuł: "Kto pocieszy Maciupka"
Ilustracje: Tove Jansson
Oprawa: twarda
Ilość stron: 32
Rok wydania: 2017
"Nasza Księgarnia"

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Martyna] *.dynamic.chello.pl

  Włóczykij to moja miłość z dzieciństwa :D

 • Gość: [czerwonafilizanka] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  już na pierwszy rzut oka wracają wspomnienia z dzieciństwa jak z wypiekami na twarzy oglądalłyśmy Muminki:)

 • dosia1331

  Książka jest cudowna i pięknie wydana. Na dodatek ilustracje są kolorowe, więc na pewno spodobają się najmłodszym czytelnikom, polecam i pozdrawiam :)

 • Gość: [Wyrodna Matka] *.comarch.com

  Lubię książki, które mają wartość większą niż tylko ciekawa historyjka, a ta zdecydowanie taka jest. Z morałem, z przesłaniem. Lubię też, jak książeczki są ładnie wydane i znów "Kto pocieszy Maciupka" taką książką jest. Trafia więc na moją listę "do kupienia w przyszłości", kiedy Maluch będzie trochę starzy.

 • Gość: [Małgorzata Ostrowska] *.toya.net.pl

  Uwielbiałąm Włuczykija, myśklę że Jasiowi by się spodobała tak książka. Uwielbiamy wspólnie czytać.

 • dosia1331

  Książka absolutnie warta polecenia :)

 • Gość: [TosiMama] *.internetdsl.tpnet.pl

  Urocza książka. Trzeba będzie ją przeczytać!

 • dosia1331

  Koniecznie :)

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci