Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

Niezwykła lekcja o grzybach

dosia1331
100_1111
 
"Są wszędzie. Na lądzie, w wodzie, pod ziemią, na drzewach, w twoim przewodzie pokarmowym, w lodówce i na skórze. Mogą być trujące i lecznicze, osiągać zawrotne ceny, świecić i wabić elfy - przynajmniej według niektórych legend..."

Czy grzyby są roślinami? Nie. To może jakimś gatunkiem zwierząt? Absolutnie! Grzyby nie należą do żadnej z wymienionych grup, są odrębną częścią świata przyrody, królestwem nazywanym mykobiotą, wciąż bardzo tajemniczym dla naukowców. Kiedy mówimy o grzybach, to zazwyczaj mamy na myśli te, które można znaleźć jesienią w lesie. Dzielimy je na jadalne i trujące, na te drugie musimy bardzo uważać, bo są toksyczne dla naszego organizmu, a ich konsumpcja może mieć fatalne skutki. Ale świat grzybów jest znacznie bogatszy. Książka Liliany Fabisińskiej w przystępny i zabawny sposób opowiada nie tylko o tych grzybach, które lądują na naszych talerzach, ale również o takich, których nie widać gołym okiem. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i właściwie trudno byłoby nam bez nich funkcjonować. Stanowią niesłychanie ważne ogniwo w świecie przyrody i nawet nie zdajemy sobie sprawy w jakich dziedzinach są wykorzystywane. Liliana Fabisińska zadbała o to, by przybliżyć nam królestwo grzybów, a informacje, które podaje autorka są niezwykle interesujące i z pewnością robią wrażenie. Na kartach książki znajdziecie mnóstwo ważnej treści, nazwiska badaczy, statystyki, ciekawostki, anegdoty, przysłowia, a nawet przepisy kulinarne.

Duży format i fenomenalne ilustracje to niezaprzeczalne atuty książki Liliany Fabisińskiej. Przyznaję, że to jedna z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych graficznie książek w biblioteczce moich dzieci.

100_1105

100_1106

100_1108

Książka nie do przegapienia!
Moja ocena: 6/6

Na koniec zdjęcie, które zrobił mój syn :)

DSCN3839

Autor: Liliana Fabisińska
Tytuł: "Grzyby"
Ilustracje: Asia Gwis
Oprawa: twarda
Ilość stron: 96
Rok wydania: 2017
"Nasza Księgarnia"

 

 

 

 

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Paulina] *.bb.sky.com

  Sama powinnam sobie sprawić taką książkę, bo na grzybach nie znam się w ogóle, a chciałabym! Piękne ilustracje :)

 • dosia1331

  Niedługo 6 grudnia, może Święty Mikołaj przyniesie :)

 • obiezy_swiatka

  Świetna książka! Szkoda, że takich nie było, jak byłam mała.
  O.

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci