Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

Święta tuż, tuż... Książkowe propozycje Wilgi, które umilą dzieciom czas oczekiwania

dosia1331

Czy padający śnieg, pojawiające się na ulicach dekoracje świąteczne i rozbrzmiewające w rozgłośniach radiowych "Last Christmas" są wystarczającym powodem, by już bardzo poważnie zacząć przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia? Z kalendarzy adwentowych znikają kolejne czekoladki, a to niezaprzeczalny znak, że rozpoczęło się wielki odliczanie i radosny czas oczekiwania. W naszym domu kalendarz adwentowy nie ma racji bytu - cztery łasuchy, wiadomo, o co chodzi. Dlatego od kilku lat stawiam na adwentowe lektury, które są lepsze od cukru i które można włączyć do zabawy, a tym samym miło spędzić czas z dziećmi. Na rynku wydawniczym jest kilka sprawdzonych przeze mnie książek, do których z przyjemnością wracamy. W tym roku do naszej kolekcji trafiły "Magiczne święta" i codziennie serwujemy sobie kolejny rozdział, który jest dla nas symbolicznym okienkiem z czekoladką. A co można znaleźć w książce? Opowieści bożonarodzeniowe, wiersze, propozycje zabaw, przepisy na świąteczne pyszności i mnóstwo innych atrakcji. Poza tym można zajrzeć do zimowej krainy, w której mieszka św. Mikołaj. Książka zamiast czekoladek? Wybieram książkę! 

100_1205

100_1194

Na długie zimowe wieczory polecam "Brulion zabaw na święta", w którym znajdziecie mnóstwo ciekawych zadań do wykonania. Przygotujcie kredki, ołówki, długopisy i po prostu dobrze się bawcie. Kolorowanie i proste gry to znakomita forma rozrywki. Kółko i krzyżyk, państwa - miasta, statki, łączenie kropek, czy uzupełnianie obrazków to tylko kilka propozycji, które z pewnością spodobają się dzieciom.   

100_1202

100_1203

Razem z "Magicznymi świętami" i "Brulionem zabaw na święta" trafiły do nas "Kolędy i pastorałki" z bonusem w postaci płyty CD z utworami w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Wiem, że to jeszcze nie czas na kolędy, ale moja córka poprosiła o przesłuchanie płyty, więc nie mogłam jej odmówić, zwłaszcza  że do snu nucę jej te najbardziej znane. Nawiasem mówiąc, świetnie sprawdzają się w roli kołysanek, spróbujcie koniecznie. Nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia bez kolęd i pastorałek, które podkreślają uroczysty charakter tych dni i które cudownie scalają rodzinę przy świątecznym stole. W książce znajdują się oczywiście teksty kolęd i pastorałek.

100_1199

Zostawiam Was z najnowszym wpisem i zmykam pomagać moim skarbom w tworzeniu kolorowego i bardzo długiego łańcucha na choinkę :)

Do miłego zaczytania!

Moja ocena: 5/6
Autor: praca zbiorowa
Tytuł: "Magiczne święta"
Oprawa: twarda
Ilość stron: 48
Rok wydania: 2017
Wilga
 
Moja ocena: 5/6
Autor: praca zbiorowa
Tytuł: "Brulion zabaw na święta"
Oprawa: miękka
Ilość stron: 112
Rok wydania: 2017
Wilga
 
Moja ocena: 6/6
Autor: praca zbiorowa
Tytuł: "Kolędy i pastorałki" + CD
Oprawa: twarda
Ilość stron: 48
Rok wydania: 2017
Wilga

 

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci