Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

"Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy" Justyna Styszyńska

dosia1331

100_1761

Jakich książek moje dzieci mają w domu najwięcej? Ależ oczywiście, że tych, których bohaterami są zwierzęta. W pokoju mojej córki półki aż uginają się od tego rodzaju lektur, a co najważniejsze właśnie po nie sięga najczęściej. A jeśli w środku są koty, to już pełnia szczęścia. Mile widziane są wszelkie dodatki, zwłaszcza naklejki, które wprawdzie nie zawsze lodują w książce, ale kto by się tam przejmował pucowaniem szafek z kleju. No dobra, szlag mnie trafia, kiedy nie potrafię usunąć naklejki, ale wiem, że i z tego dzieci wyrastają, więc cierpliwie tłumaczę, że to właśnie w książce jest dla nich miejsce. 

Nie miałam pojęcia o tej serii, a okazuje się, że to już czwarta odsłona. Poza tym publikacja powstała we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, co dla wielbicieli tatrzańskiej przyrody może mieć szczególne znaczenie. Dla mnie ma i bardzo się cieszę, że książka "Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy" trafiła właśnie do nas. Z przyjemnością czytałam Zosi o niektórych gatunkach zwierząt, które żyją w górach. Rzecz jasna jej uwaga najbardziej skupiona była na rysiu, wiadomo, kociak. Nawiasem mówiąc, jedną z jej ukochanych zabawek jest pluszowy ryś. Poza tym uzupełniałyśmy książkę naklejkami, które, co uważam za znakomity pomysł, są wielokrotnego użytku. Można naklejać i odklejać do woli, a nawet stworzyć własną wizję zwierzaka złożonego z kilku innych. To dopiero frajda, bo kto widział górską kozicę z łapami niedźwiedzia albo skrzydlatą wydrę. 

Prosty tekst, ładne ilustracje i naklejki, dzięki którym dziecko pozna zwierzęta i ich naturalne środowisko. Połączenie nauki i zabawy, to lubimy!

Moja ocena: 5/6

100_1765

100_1757

Autor: Justyna Styszyńska
Tytuł: "Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy"
Oprawa: miękka
Ilość stron: 44
Rok wydania: 2018
Widnokrąg

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Olga Kłos] *.play-internet.pl

    Nie znałam tej książki wcześniej. :) Jednak nie zainteresowała mnie za bardzo.

  • dosia1331

    Trudno :)

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci