Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

Do poduszki - "Dobranocki na pogodę i niepogodę"

dosia1331

100_2026

Czytanie przed snem jest w naszym domu rytuałem, dlatego zawsze mamy pod ręką kilka książek, które Zosia bardzo lubi i które znakomicie wyciszają. Najlepiej sprawdzają się kilkustronicowe opowiadania, bez wartkiej akcji. "Dobranocki na pogodę i niepogodę" spełniają te kryteria i przyznaję, że już pierwsza z nich zachwyciła Zosię, co potwierdza fakt, że przez kolejne wieczory czytałyśmy uroczą opowieść-kołysankę z Zającem, Niedźwiedziem i Sową w rolach głównych.

Czytałam powoli, coraz bardziej ściszając głos, by pod koniec bajki obserwować klejące się ze zmęczenia oczy mojej córki. Ale cudownych opowieści jest w książce znacznie więcej, a wśród nich „O nocy, która cierpiała na bezsenność”, „Grabki”, czy „Podniebna podróż kozy Fionki”.

Nie tylko Zosia jest pod wrażeniem tej książki, bo i ja uległam jej czarowi i z przyjemnością przeczytałam wszystkie zgromadzone w niej historie. Gdybym miała wskazać tę naj, to chyba byłaby to opowieść o pewnej małej księżniczce, której bardzo, ale to bardzo nie chciało się spać. 

Wyrazy uznania należą się nie tylko autorom dobranocek, ale również ilustratorce, której udało się pięknie oddać klimat wieczornych opowiadań.

"Dobranocki na pogodę i niepogodę" to idealna lektura do poduszki. 

Kolorowych snów i do miłego zaczytania :)

Moja ocena: 6/6

100_2036

Tytuł: "Dobranocki na pogodę i niepogodę"
Ilustracje: Małgorzata Kozieł-Nowak
Oprawa: twarda
Ilość stron: 224
Rok wydania: 2018
"Nasza Księgarnia"

 

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci