Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

Gratka dla miłośników nocnego nieba - "Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie. Co widzimy w gwiazdach" Kelsey Oseid

dosia1331

 

100_21051

To jest książka, która z pewnością znajdzie się w moim wakacyjnym plecaku. Mamy z synem bardzo ambitny plan, wybieramy się do miejsca, skąd przez wielki teleskop będziemy podziwiać nocne niebo. Czeka nas długa wyprawa pod górę, ale dla chcącego nic trudnego, więc jakoś trafimy do obserwatorium, zwłaszcza że tę wycieczkę planowaliśmy już kilka razy. Poza tym po lekturze książki Kelsey Oseid mamy dodatkową motywację i chęć odszukania na nocnym niebie choć kilku konstelacji. Zrobiliśmy już wstępną analizę, co i kiedy można będzie zaobserwować, ale i tak zdajemy się na wiedzę i doświadczenie pracowników górskiego obserwatorium astronomicznego.

Wracając do "Ilustrowanego przewodnika po nocnym niebie. Co widzimy w gwiazdach" z przyjemnością stwierdzam, że książka trafiła pod właściwy adres, bo godzinami mogę wpatrywać się w gwiazdy i nigdy nie mam dość. Poza tym uparcie twierdzę, że najpiękniejsze niebo jest w górach, bo takiej ilości gwiazd i złudzenia, że są niemal na wyciągnięcie ręki nie doświadczyłam nigdzie. Podczas pełni księżyca źle sypiam, zwłaszcza u rodziców w górach, więc wtedy mam pole do popisu i obserwuję, co się nade mną dzieje i bardzo żałuję, że nie dysponuję profesjonalnym sprzętem fotograficznym, który uwieczniłby te cuda natury. Kelsey Oseid w przystępny dla laika sposób objaśnia to i owo na temat przestrzeni kosmicznej, gwiazdozbiorów, planet, planetoid, komet, meteorów, ale przede wszystkim autorka szalenie ciekawie opowiada o wielu zjawiskach i tłumaczy fachowe terminy. Sporo ciekawostek i faktów znajduje się na kartach tej przepięknie wydanej książki.

100_21031

100_21001

100_21011

Moja ocena: 6/6

Autor: Kelsey Oseid
Tytuł: "Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie. Co widzimy w gwiazdach"
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160
Rok wydania: 2018
"Nasza Księgarnia"

Komentarze (10)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Ela Zawsze mam jakieś ale] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Zainteresował mnie ten tytuł, bo szukam czegoś nietuzinkowego dla małych odkrywców. Zakochałam się w tych pięknych ilustracjach :)

 • dosia1331

  Bardzo polecam, a jest okazja sprawić dziecku prezent z okazji jutrzejszego święta :)

 • Gość: [Ewelina] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  To książka dla mnie :-) prawdziwa rewelacja dla takich miłośników natury. Dziękuję!

 • dosia1331

  Proszę bardzo i zapraszam do lektury :)

 • Gość: [Patrycja : ] 185.230.200.*

  Od jakiego wieku polecałabyś tą książkę? I zainteresowało nas gdzie jest takie obserwatorium? Pozdrawiamy z Goleszowa :)

 • dosia1331

  Obserwatorium jest na górze, która nazywa się Lubomir, zdjęcia i informację są dostępne w sieci. Bardzo ciekawe miejsce. A jeśli chodzi o sugerowany wiek, to na pewno dla dzieci w wieku szkolnym, czyli 7+

 • Gość: [Kasia zaplanowana.pl] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Fajna ta książka. Wydaje się, że może się spodobać zarówno małym jak i dużym miłośnikom gwiazd.

 • dosia1331

  Oj, na pewno może się podobać małym, dużym i tym całkiem już dorosłym, zwłaszcza że jest nie tylko szalenie interesująca, ale też pięknie wydana. Idealna na prezent. Pozdrawiam :)

 • Gość: [Joanna] 95.160.157.*

  Zastanawiałam się nad tą książką na Warszawskich Targach Książki, synowie w końcu wybrali inne. W górach co roku oglądamy deszcz meteorów :)

 • dosia1331

  Czyli potwierdza się, że w górach wszystko wygląda fajniej :)

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci