Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

"Nowe ucieszki Cieszka" Zdeněk Svěrák

dosia1331

100_1999

Jakiś czas temu w radiowej "Trójce", w audycji "Przodownicy lektury", gościem była Katarzyna Domańska z Wydawnictwa Dwie Siostry. Audycja poświęcona była targom książki dziecięcej Bologna Children's Book, a właściwie prestiżowemu wyróżnieniu, Najlepszy Europejski Wydawca Dziecięcy Roku, którego laureatem zostało właśnie Wydawnictwo Dwie Siostry. To wielki sukces, zwłaszcza że wspomniane targi gromadzą wydawców z całego świata, więc konkurencja jest ogromna.

Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami książek, które wyszły spod skrzydeł Dwóch Sióstr, to doskonale wiecie z jak wartościową i pięknie wydaną literaturą dla dzieci macie do czynienia. A jeśli jakimś cudem nie znacie tego wydawnictwa, to zajrzyjcie do którejkolwiek z jego książek, a gwarantuję, że nie zdołacie oprzeć się Dwóm Siostrom. Wielokrotnie miałam przyjemność prezentować ich publikacje na moim blogu i nie ukrywam, że śledzę stronę internetową w poszukiwaniu kolejnych znakomitych lektur. Dwie Siostry cenię za mądre, ciekawe i cudownie ilustrowane książki dla dzieci. Za niebanalne historie dla najmłodszych czytelników, które bawią i uczą i do których zawsze chętnie się wraca.

Moim ostatnim odkryciem jest absolutnie rewelacyjny chłopiec o wdzięcznym imieniu Cieszko, który mieszka w domku z żółtymi okiennicami i którego perypetie są kwintesencją czeskiego humoru. Rodzice Cieszka mają niewielkie gospodarstwo, więc sympatyczny i wesoły chłopiec może nie tylko podglądać pracę mamy i taty, ale też pomagać, a przy okazji wiele dowiedzieć się o świecie roślin. "Jak wywieźć w pole motyle", "Olbrzymia kalarepa", czy "O wariackim wietrze" to tylko niektóre ze znakomitych opowiadań zamieszonych w książce. Przyznaję, że uśmiech nie schodził mi z twarzy podczas czytania. Uwielbiam czeski humor, dlatego "Ucieszki Cieszka" i "Nowe ucieszki Cieszka" dołączają do grona moich ulubionych książek i nie mogę się doczekać, kiedy moja córka sięgnie po opowiadania Zdenka Svěráka. 

100_2043

100_2046

100_2044

Oba tomy przygód Cieszka są znakomite, więc nie przegapcie ich na księgarnianych półkach. Zwróćcie również uwagę na ilustracje, są fenomenalne.

Moja ocena: 6/6

Autor:  Zdeněk Svěrák
Ilustracje: Ewa Stiasny
Tytuł: "Nowe ucieszki Cieszka"
Ilość stron: 139
Rok wydania: 2018
Dwie Siostry 

 

 

 

 

 

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Kociel] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Fajne propozycje ta Trójka podsyła :) musiałabym częściej nastawić tę stację :)

 • Gość: [Pokularna] *.dynamic.chello.pl

  Jak dla mnie ilustracje są prześwietne <3
  Coś genialnego :)

  Pierwszy raz widzę ten tytuł :)

 • dosia1331

  "Trójka" to moje ukochane radio, choć w pewnym sensie nieco poturbowane przez polityczne zawirowania. Na jego falach rzeczywiście toczą się ciekawe dyskusje, a i muzyka, którą grają nie przypomina "rąbanki" innych stacji. A jeśli chodzi o "Nowe ucieszki Cieszka" to zarówno tekst jak i ilustracje są znakomite, więc nic, tylko czytać :)

 • Gość: [Modestvagabond] 178.159.133.*

  Sama nie mam w swoim otoczeniu żadnych dzieci więc nie mam pojęcia co im się teraz czyta ale fajnie ze powstają ciekawe i wartościowe pozycje książek dla najmłodszych.

 • dosia1331

  Książki dla dzieci są wspaniałe i dzięki nim w cudowny sposób można teleportować się do dzieciństwa, polecam! :)

 • Gość: [Guess What Klaudia] *.play-internet.pl

  Mega fajna książeczka, a samo wydawnictwo też ma super pomysł na siebie.

 • Gość: [TosiMama] *.icpnet.pl

  Muszę w końcu kupić tę książkę!

 • dosia1331

  Cudna jest, zresztą sama z ogromną przyjemnością ją przeczytałam :)

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci