Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

O fizjologii i anatomii... "Jak to działa? Ciało człowieka" Nikoli Kucharskiej

dosia1331

100_2238

Nie ma nic szczególnego w tym, że dziecko na pewnym etapie rozwoju zaczyna interesować się swoim ciałem, dostrzega różnice pomiędzy płciami i zadaje pytania, a te nie zawsze są łatwe. Ciekawskie maluchy są urocze, a ich dociekliwość, jak najbardziej normalna. Ale bywają sytuacje, kiedy nawet rodzic nie potrafi odpowiedzieć na zadawane przez dziecko pytania i wtedy zdziwiony wyraz twarzy dorosłego jest dla niego sygnałem, że mama albo tata nie wie i co wtedy? Ano klops, bo nasze pociechy są święcie przekonane o tym, że wiemy wszystko. Wyprowadzanie malucha z błędu może być kłopotliwe, ale z drugiej strony, po co udawać? Zresztą i tak uczymy się przez całe życie, więc to żaden wstyd czegoś nie wiedzieć. A poza tym zawsze można sięgnąć po książkę i wspólnie z dzieckiem nauczyć się czegoś nowego.

Klara, bohaterka książki Nikoli Kucharskiej, to sympatyczna i rezolutna dziewczynka, której wielkim marzeniem jest zostać lekarzem albo pielęgniarką. Klara interesuje się ciałem człowieka, funkcjonowaniem narządów wewnętrznych i zmianami zachodzącymi w wyglądzie człowieka na różnym etapie jego rozwoju. Ale nurtują ją również pozornie błahe sprawy, jak burczenie w brzuchu, zawroty głowy po zejściu z karuzeli, czy podwyższona temperatura podczas choroby. Jeśli poważnie się nad tym zastanowić i wyjaśnić dlaczego tak się dzieje i co sprawia, że nasz organizm reaguje w ten, czy inny sposób, to odpowiedź wcale prosta nie jest. Dziewczynka zadaje mnóstwo pytań, na które cierpliwie i rzeczowo odpowiada dziadek. Ale spokojnie, to nie jest czysto encyklopedyczna wiedza, lecz okraszona humorem opowieść o człowieku napisana w bardzo przystępny i obrazowy sposób. Dużym atutem publikacji są znakomite i szczegółowe ilustracje, które wspaniale objaśniają najważniejsze kwestie dotyczące ludzkiego ciała. 

100_2244

100_2257

Dowcipna, przemyślana i niezwykle wartościowa książka dla dzieci.

Moja ocena: 6/6  

Tytuł: "Jak to działa? Ciało człowieka"
Ilustracje: Nikola Kucharska 
Oprawa: twarda
Ilość stron: 32
Rok wydania: 2018
"Nasza Księgarnia"

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Ewa] *.play-internet.pl

  Przypomniało mi się jak bardzo lubiłam, jako dziecko, oglądać serial Było sobie życie :)

 • dosia1331

  Oj tak, też bardzo lubiłam tę bajkę i muszę przyznać, że książka Nikoli Kucharskiej jest utrzymana w podobnym klimacie, pozdrawiam :)

 • Gość: [Marta] *.centertel.pl

  Chetnie sama bym ja przeczytała jak bylam mała :)

 • Gość: [Artur] *.dynamic.dial.as9105.com

  Świetna pozycja, przypomina mi bajkę było sobie zycie...

 • Gość: [Dorota - Kursy rękodzieło] 185.63.86.*

  Bardzo ciekawa książka, jak będę miała okazję to po nią sięgnę - dla mojej pociechy :)

 • dosia1331

  Koniecznie, to niesamowicie ciekawa książką, nawet dla dorosłego czytelnika, pozdrawiam :)

 • Gość: [Funky] *.adsl.dyn.edpnet.net

  kupiłam tę ksiązkę dla siebie :) czytałam chrześniakowi, ale zainteresowanie małe :/

 • dosia1331

  Ojej, w takim razie może z tą lektura należy jeszcze poczekać. Ale skoro Tobie przypadła do gustu, to chyba nie jest tak źle ;) Pozdrawiam!

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci