Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

"Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty", czyli jak to jest z tymi krasnoludkami?

dosia1331

100_3187

"Czy to bajka, czy nie bajka, 
Myślcie sobie, jak tam chcecie. 
A ja przecież wam powiadam: 
Krasnoludki są na świecie. 
Naród wielce osobliwy. 
Drobny - niby ziarnka w bani: 
Jeśli które z was nie wierzy, 
Niech zapyta starej niani." 

Tak pisała Maria Konopnicka i miała absolutną rację, bo świat bez krasnoludków byłby strasznie smutny i nudny. Te małe stworki są bardzo sprytne i trzeba się mocno nagimnastykować, żeby je zauważyć. Poza tym to mistrzowie kamuflażu, potrafią wtopić się w tło, więc czasem naprawdę trudno je dostrzec. To dlatego mama myśli, że bałagan w pokoju jest winą dziecka. Zaspane oczy, które za nic nie potrafią się otworzyć to także sprawka krasnoludków oraz ich niewidzialnego kleju, którym smarują dziecięce powieki. Obarczyć należy je również wszelkimi spóźnieniami, bo bardzo lubią wskazówki zegara, bujają się na nich, jak na huśtawce, więc potem się nie dziwcie, że w jakimś miejscu pojawiacie się za późno. 

A jak wygląda krasnoludek? Czapeczka, czerwony kubraczek, pasek, botki i rumieńce. Tak, rumieńce to ich znaki szczególne. Poza tym rozróżniamy trzy typy krasnoludków, czyli leśne, domowe i bajkowe. Można je spotkać dosłownie wszędzie, więc wytężcie wzrok i dokładnie przyjrzyjcie się zakamarkom w waszych domach. Nie są wybredne, zagnieżdżą się nawet w pudełku z zapałkami albo w telewizorze, co może być kłopotliwe zwłaszcza w trakcie jakiegoś meczu. Były przypadki, gdy krasnoludki przejmowały piłkę na boisku i nawet Ronaldo nie był w stanie strzelić wtedy gola. A tak w ogóle to krasnoludki bardzo przypominają dzieci, są równie ciekawskie, gadatliwe i wszędzie ich pełno. Lubią żarty, dobrą zabawę i słodycze. Miewają też katar i wówczas strasznie marudzą, bo zatkany nos to coś okropnego. Na dodatek cierpią na jedną z chorób, która atakuje również nasze dzieci, a mianowicie smartfonoidozę maniakalną. Na szczęście można to choróbsko pokonać. Plac zabaw, spacer albo gry planszowe to świetne antidotum na tę przypadłość. 

100_3198

100_3199

100_3200

A tak serio, to książka jest cudowna. Kolorowa, zabawna i pięknie zilustrowana. Jak to jest z tymi krasnoludkami? Zajrzyjcie do książki, bo nie pisnę ani słowa więcej.

Dobrej zabawy i do miłego zaczytania!   

Moja ocena: 6/6

Autor: Maciej Szymanowicz
Tytuł: "Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty"
Oprawa: twarda
Ilość stron: 28
Rok wydania: 2018
"Nasza Księgarnia"

 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [bb] *.uwm.edu.pl

    Cudowna książka! U nas od jakiegoś czasu absolutne numer jeden .

  • dosia1331

    U nas podobnie, co mnie absolutnie nie dziwi, bo książka jest cudowna :)

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci