Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

Przed nami jesień...

dosia1331

23270388_523115508041811_5675352693540370026_o

Wprawdzie trwa jeszcze lato, ale nie mam nic przeciwko kolorowej jesieni. Zresztą lubię tę porę roku, a dłuższe wieczory sprzyjają czytaniu. Cudownie jest umościć się w fotelu, przykryć kocem i po prostu czytać. Mam mnóstwo zaległości, bardzo dużo książek, których lekturę wciąż odkładam na później. Tymczasem w księgarniach, niczym grzyby po deszczu, pojawiają się nowości. Z niecierpliwością czekam zwłaszcza na "Ucho Igielne" Wiesława Myśliwskiego. 

Wybrałam kilka książek, które chciałabym zaproponować Wam na jesienne zaczytanie. Jestem pod ogromnym wrażeniem powieści "Cydr z Rosie". Dawkuję sobie tę lekturę, bo wiem, że trudno będzie mi się z nią rozstać. Literacka uczta. Laurie Lee ma niezwykły dar opowiadania. Powoli przymierzam się do "Jednej księżycowej nocy" Caradoga Pricharda, powieści uznawanej za klasykę literatury walijskiej XX wieku. W kolejce czeka Sándor Márai i jego "Żar". Kusi mnie ta powieść od dawna. Ponoć świetna, o czym mam zamiar niebawem się przekonać. Na blogu pojawi się także tekst o mistrzu ilustracji, czyli Janie Marcinie Szancerze. Wiele razy wspominałam na blogu o jego zachwycających ilustracjach i bardzo chciałbym pokazać Wam kolekcję książek z pracami mistrza. Nawiasem mówiąc, nie wyobrażam sobie niektórych historii bez jego ilustracji. Kilka dni temu skończyłam czytać autobiografię Szancera. Jeśli nie znacie, to polecam, bardzo przyjemna lektura i na dodatek pełna jego ilustracji. Poza tym po raz kolejny rozbawiły mnie "Czekoladki dla Prezesa" Sławomira Mrożka. Lektura, palce lizać! Na pewno o niej napiszę. Co jeszcze pojawi się na blogu? Tego nie wiem, zresztą nie chcę planować, by później nie musieć tłumaczyć się z niezrealizowanego zadania, wszak nie samą literaturą człowiek żyje.

Przed nami jesień i wiele historii, które czekają na odkrycie. Aby tradycji stało się zadość, otwieram na blogu sezon na fotografie książek w towarzystwie: kasztanów, żołędzi, liści, drzew, jabłek, gruszek, śliwek, dyni, grzybów etc. 

100_31041

Pozdrawiam i do miłego zaczytania!

Komentarze (9)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Klaudia Chrapko] *.dynamic.mm.pl

  Czekam na Jana Marcina Szancera, wrócę aby zobaczyć wpis na jego temat, zaciekawiłaś mnie ;-)

 • dosia1331

  W takim razie zapraszam do śledzenia kolejnych wpisów na blogu :)

 • Gość: [Zielona Małpa] *.dynamic.chello.pl

  Ja w tegoroczną jesień mam plan, by sięgnąć po nieco klimatów słowiańskich w różnych wydaniach :)

 • dosia1331

  Wspaniały pomysł, trzymam kciuki za realizację planu. Powodzenia :)

 • Gość: [Szczęśliwa Siódemka] *.fiberway.pl

  Świetny pomysł z tymi jesiennymi fotografiami książek! Wygląda to wspaniale.

 • dosia1331

  Dziękuję i zapraszam do śledzenia kolejnych wpisów na blogu. Pozdrawiam serdecznie!

 • lukarhei

  W takim razie przyjemnej jesieni. Też uwielbiam :)

 • lukarhei

  W takim razie przyjemnej jesieni. Też uwielbiam :))

 • dosia1331

  Dziękuję i wzajemnie :)

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci