Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

Kolorowa "Rafa koralowa" Katarzyny Bajerowicz

dosia1331
100_3699
 
"Rafa koralowa" Katarzyny Bajerowicz to kolejna bardzo ciekawa książka dla dzieci, która właśnie ukazała się na rynku wydawniczym nakładem "Naszej Księgarni" i która od razu przypadła nam do gustu. Jak zwykle lekturę rozpoczęliśmy od wertowana książki i przyznaję, że jest nie tylko ładnie wydana, ale zawiera mnóstwo ciekawej i ważnej treści. Podwodny świat jest na tyle interesujący, że podglądanie tego, co dzieje się pod powierzchnią wody stanowi czystą przyjemność, a przy okazji wartościową lekcję o faunie i florze. Dziecko ma okazję nie tylko poznać mieszkańców rafy koralowej, ale w ogóle dowiedzieć się, czym ona jest i jakie zadanie spełnia, co stanowi zagrożenie dla jej istnienia i w jaki sposób należy postępować, by minimalizować negatywne skutki postępu cywilizacyjnego. Sporo mówi się obecnie o plastiku oraz jego fatalnym wpływie na środowisko i o tym również przeczytacie w książce. W morzach i oceanach znajdują się tony śmieci, które niszczą przyrodę i przyczyniają się do wymierania kolejnych gatunków roślin i zwierząt. Przeglądając książkę Katarzyny Bajerowicz warto porozmawiać z dzieckiem na temat ekologii, by wiedziało, jak ważne jest dbanie o Ziemię, która jest naszym wspólnym domem. 
 
100_3708
 100_3714
 
Bohaterami książki są żółwie, kolorowe rybki, ośmiornica, rozgwiazdy, raki pustelniki, koniki morskie, płaszczka i wiele innych ciekawych stworzeń, które wiodą różny tryb życia, nocny i dzienny. Zresztą rafa koralowa tętni życiem nieustannie i jest po prostu zjawiskowa. Koralowce potrafią się rozmnażać, co należy do jednych z najpiękniejszych zjawisk w przyrodzie. Ten swoisty spektakl można obserwować tylko raz w roku, po pełni księżyca. Wówczas nad rafą unoszą się komórki rozrodcze, a ruch wody i gra świateł tworzą niesamowite wrażenie. Rafa koralowa to cud natury, olbrzymi ekosystem i schronienie dla licznych gatunków stworzeń.
 
100_3712
 
Jeżeli macie w domu małego wielbiciela przyrody, to "Rafa koralowa" z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. Poza tym to znakomita książka dla dzieci, które lubią zajęcia plastyczne. Na pewno ucieszy je możliwość wykonania akwarium i kolorowych mieszkańców rafy koralowej.  
 
Moja ocena: 5/6
 
Autor: Katarzyna Bajerowicz
Tytuł: "Rafa koralowa" 
Oprawa: twarda
Ilość stron: 28
Rok wydania: 2018
"Nasza Księgarnia"

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Ania Bezpustkowie] *.hornet.pl

  Książeczka wygląda pięknie! Jak byłam małym dzieckiem, moje półki aż uginały się od książek o przyrodzie :) Pozdrawiam!

 • dosia1331

  U nas tez półki uginają się od takich książek :)

 • Gość: [Zielona Małpa] *.ipv4.supernova.orange.pl

  Muszę powiedzieć, że jestem zachwycona obrazkami. Chyba rzadko w książkach przeznaczonych dla dzieci jest oddany taki realizm :)

 • dosia1331

  Tak, masz rację, rzeczywiście ilustracje są zachwycające. I te kolory. Pozdrawiam :)

 • Gość: [Krzysztof Wolf] *.play-internet.pl

  Bez wątpienia ładna książeczka :)

 • dosia1331

  W takim razie polecam, bo rzeczywiście jest ciekawa graficznie :)

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci