Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

"Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt" Emilia Dziubak

dosia1331

100_3850

Bardzo lubimy ilustracje Emilii Dziubak i z przyjemnością sięgamy po kolejne książki, które oprócz dobrej zabawy gwarantują dzieciom solidną lekcję na temat przyrody.

"Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt" to historia Homera, który pewnego dnia wyrusza w świat w poszukiwaniu prawdziwego przyjaciela. Kocur podgląda inne zwierzaki oraz rośliny i bacznie obserwuje, kto z nich mógłby zostać jego przyjacielem. Homer wie, że ta wyprawa nie będzie łatwa, bo musi zebrać sporo informacji i przede wszystkim dokonać właściwego wyboru. Jak wiadomo, koty są dość specyficzne, lubią chadzać własnymi ścieżkami, są obrażalskie i czasami zbyt pewne siebie. Znalezienie prawdziwego przyjaciela może się nie udać, kiedy ma się nadąsaną minę i charakterek, którego nie powstydziłaby się Mała Mi. Ale Homer się nie poddaje i szuka towarzysza na całe życie, a to czego się dowie na zawsze zmieni jego stosunek do otoczenia.

Książka w przystępny i obrazowy sposób ukazuje świat fauny i flory. Zwraca uwagę na fakt, że niektóre rośliny i zwierzęta żyją bardzo blisko siebie, choć nie należą do tego samego gatunku. Wspierają się, pielęgnują oraz ostrzegają w razie niebezpieczeństwa. Są również takie, które tylko udają przyjaciół, by zwabić ewentualnego przybysza, a potem ze smakiem go skonsumować. Ciekawostek z życia grzybów, roślin i zwierząt jest w książce wiele, a dzieciaki mają okazję z bliska przyjrzeć się ich relacjom.

Nie do przegapienia.

100_3855

Moja ocena: 5/6
 
Ilustracje: Emilia Dziubak
Tytuł: "Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt" 
Oprawa: twarda
Ilość stron: 28
Rok wydania: 2018
"Nasza Księgarnia"

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
 • magou

  Ja juz wyrosłam z literatury dziecięcej, teraz czytam tę dla dorosłych, ewentualnie dla młodzieży. No, ale książka wydaje się być ciekawa.
  Zapraszam też do mnie. Może zechcesz wziąć udział w akcji, o której piszę na moim blogu? Zapraszam i zachęcam: www.kuferekliteracki.blox.pl

 • dosia1331

  Dziękuje za zaproszenie, na pewno zajrzę na Twój blog :)

 • Gość: [Patrycja Czubak] *.net.hlg.com.pl

  Lubię takie książki, które oprócz rozrywki jeszcze czegoś uczą. :)

 • dosia1331

  W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Cię do lektury :)

 • augustc

  Gdybym był mały to ta książka sprawiłaby mi dużo radości. Świetnie wygląda.

 • dosia1331

  I taka właśnie jest, dzieciaki na pewno docenią.

 • agnes_plus

  Jejku, jejku, Emilia Dziubak! Uwielbiam!

 • dosia1331

  Ja też! Wypatruję książek z jej ilustracjami i wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem pracy, jaka wkłada w interpretacje tekstu. Buziaki :)

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci