Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

Kalendarz adwentowy w postaci książki, czyli "Kosmiczne święta" Ingelin Angerborn

dosia1331

100_3880

Wszystko zaczęło się od pytania, które zadała mama: "Rutko, widziałaś gdzieś nożyczki?" W domu sympatycznej dziewczynki znikają metalowe przedmioty. Na dodatek wszyscy obwiniają Rutkę, choć ona stanowczo temu zaprzecza. Sprawa wydaje się rozwojowa, zwłaszcza że ulatniają się kolejne rzeczy, co przestaje być zabawne. Mama i tata nie wiedzą, że Rutka dysponuje dowodem, czyli nadgryzioną harmonijką i jest niemal pewna, że w jej domu jest ktoś, kto bardzo lubi metal. Okazuje się, że w pokoju dziewczynki zadomowił się Kosmarrengulagadoks, który za pomocą czarodziejskiego zaklęcia, "stare kalesony", potrafi stać się niewidzialny. Przybysz z planety Koncypiusz, jak na kosmitę przystało, jest co najmniej dziwny, ale Rutce to zupełnie nie przeszkadza. Nawet wtedy, gdy ze smakiem pałaszuje gwoździe.

Jeżeli jesteście ciekawi, co wydarzyło się później, to nie pozostaje Wam nic innego, jak sięgnąć po książkę. Lojalnie uprzedzam, że możecie mieć kłopot polegający na tym, że po pierwszym rozdziale nie będziecie potrafili odłożyć książki. Zresztą jestem tego najlepszym przykładem, bo miałam sobie tę lekturę dawkować i czytać z dziećmi przez cały adwent po jednym rozdziale, a zrobiłam dokładnie to samo, co rok temu ze "Świętami dzieci z dachów". Jakoś specjalnie mnie to nie martwi, bo jest to na tyle przyjemna książka, że z chęcią przeczytam raz jeszcze w towarzystwie Zosi i Szymona.

100_3884

100_3887

"Kosmiczne święta" to książka, która z powodzeniem zastąpi kalendarz adwentowy, bo zamiast dwudziestu czterech czekoladek znajdują się w niej dwadzieścia cztery rozdziały fascynującej opowieści o przyjaźni, które umilą radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.  

Moja ocena: 5/6

Autor: Ingelin Angerborn
Ilustracje: Per Gustavsson
Tytuł: "Kosmiczne święta"
Oprawa: twarda
Ilość stron: 100
Rok wydania: 2018
Zakamarki
 

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci