Menu

MATKA POLKA CZYTAJĄCA

BLOG O KSIĄŻKACH

Słowa na niedzielę...

dosia1331

100_3913

Jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków. Pisarz, futurolog, mistrz. Stanisław Lem, autor wielu znakomitych książek, po które sięgają kolejne pokolenia czytelników. Nie przepadam za literaturą science fiction, ale nie znać Lema? To byłaby ogromna strata.

A gdyby tak przygodę z twórczością Stanisława Lema rozpocząć od "Bajek robotów", które stanowią połączenie science fiction i baśni? Kosmiczna sceneria, odległe światy, mnóstwo ważnej treści i jedyna w swoim rodzaju lekcja dla ludzkości. Czytajcie Lema!

"Aragena była planetą zabudowaną do wewnątrz; władca jej bowiem, Metameryk, który rozciągał się w płaszczyźnie równikowej na trzysta sześćdziesiąt stopni i opasywał tym sposobem swoje państwo, będąc mu nie tylko panem, ale i osłoną, pragnąc uchronić poddany sobie lud Enterytów od kosmicznego wtargnięcia, zakazał poruszania czegokolwiek, choćby najmniejszego kamyka, na powierzchni globu. Stały przeto lądy Arageny dzikie i martwe, i tylko topory piorunów obciosywały krzemienne grzbiety gór, a meteory kraterami rzeźbiły kontynenty". 

Stanisław Lem, Bajki robotów, Biała śmierć, str. 69, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2012 r.

Do miłego zaczytania!

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

© MATKA POLKA CZYTAJĄCA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci